Bajden viziton Rusinë, Finlandën dhe Moldavinë

Shko poshtë

Bajden viziton Rusinë, Finlandën dhe Moldavinë

Mesazh  Njimi prej Thu Feb 17, 2011 6:26 pm

Zëvendës presidenti amerikan, Xhozef Bajden, do të udhëtoj për në Rusi, Finlandë dhe Moldavi, gjatë muajit të ardhshëm.
Shtëpia e Bardhë njoftoi se zoti Bajden, do të niset për në turne më 7 mars.
Agjencitë ruse të lajmeve më herët kanë raportuar se zëvendës presidenti amerikan do të qëndroj në Moskë, për ta përgatitur rrugën për një vizitë eventuale të presidentit Barak Obama.
Shtëpia e Bardhë ka refuzuar të thotë nëse Obama planifikon ta vizitoj Rusinë këtë vit.
avatar
Njimi
Admin

Numri i postimeve : 88
Join date : 09/02/2011

Shiko profilin e anëtarit http://info.macedonianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi