Kroacia afër anëtarsimit në BE

Shko poshtë

Kroacia afër anëtarsimit në BE

Mesazh  Njimi prej Thu Feb 17, 2011 6:28 pm

Parlamenti Evropian miratoi rezolutën për përparimin e Kroacisë, që me siguri se do të jetë edhe dokumenti i fundit, pasi pritet që ky vend t’i përfundojë bisedimet për anëtarësim, deri në fund të pjesës së dytë të vitit 2011. Euro komisioneri, Stefan File dhe Janosh Martonji, në emër të kryesimit Hungarez më BE-në, thanë se “ fundi i bisedimeve me Zagrebin, do të jetë sinjal i qartë për fqinjët në Evropën juglindore dhe afrimin e tyre drejtë BE-së, nëse ajo bëhet siç duhet”. Kroacisë i mbeten edhe 7 kapituj, 3 prej tyre me siguri do të mbyllen gjatë kësaj pranvere.
avatar
Njimi
Admin

Numri i postimeve : 88
Join date : 09/02/2011

Shiko profilin e anëtarit http://info.macedonianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi