LIGA EVROPA, NDESHJET E 1/16 SË FINALES

Shko poshtë

LIGA EVROPA, NDESHJET E 1/16 SË FINALES

Mesazh  Njimi prej Thu Feb 17, 2011 6:32 pm

Me përballjen mes Rubin Kazanit dhe Tuentes filluan ndeshjet e 1/16 së finales në kuadër të Ligës së Evropës. Në këtë takim më e suksesshme doli skuadra mysafire e cila triumfoi me rezultat 2:0 dhe pothuajse që tani siguroi kualifikim në raundin e ardhshëm. Ndërkohë gjatë ditës së sotme në program janë edhe 14 përballje tjera ku spikat dueli mes Napolit dhe Viljarealit. Kampionët aktual të këtij evenimenti, Sevilja në terren vendas do të takohen me Porton ndërsa Liverpuli si mysafir do të përballet me Spartën nga Praga. Në Portugali, Benfika do të jetë nikoqir i Shtutgardit ndërsa Beshiktashi në Stamboll do të mirëpret skuadrën e Dinamos nga Kievi. Në takimin e parë në kuadër të 1/16 së finales, skuadra greke, Aris luajti pa gola kundër Mançester Sitit.


Liga Evropa, ndeshjet e 1/16 së finales:
Metalist Kharkiv - Bayer Leverkusen
Anderlecht - Ajax Amsterdam
BATE Borisov - Paris S.G.
Benfica - Stuttgart
Besiktas - Dynamo Kyiv
Lech Poznan - Braga
Napoli - Villarreal
Basel - Spartak Moscoë
Lille - PSV Eindhoven
PAOK Saloniki - CSKA Moscoë
Rangers - Sporting Lisbon
Sevilla - FC Porto
Sparta Prague - Liverpool
Young Boys Bern - Zenit St. Petersburg
avatar
Njimi
Admin

Numri i postimeve : 88
Join date : 09/02/2011

Shiko profilin e anëtarit http://info.macedonianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi